Program Agroenergia – rolnicy indywidualni/instalacje fotowoltaiczne do 1 MW

Informacje dot. głównych elementów programu Agroenergia – rolnicy indywidualni/instalacje fotowoltaiczne do 1 MW.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w programie, a także praktycznymi kwestiami dot. fotowoltaiki na obszarach wiejskich (realizacja inwestycji PV, chęć dzierżawy gruntów pod inwestycje) prosimy o kontakt mailowy z naszym biurem biuro@federacjaziemniaka.pl

federacjaziemniaka.pl/Agroenergia-info.docx

federacjaziemniaka.pl/Lista_wymaganych_zalacznikow_Agroenergia.pdf

Realizacja inwestycji  OZE (fotowoltaika) na obszarach wiejskich z dofinansowaniem do 40% kosztów kwalifikowanych

Kluczowe informacje:

• Z programu będą mogli skorzystać wyłącznie rolnicy indywidualni

(osoby fizyczne będące właścicielem, użytkownikiem wieczystym, samoistnym posiadaczem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych nie przekracza 300 ha oraz co najmniej od 5 lat mieszkają w gminie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego).

• Maksymalna wysokość dofinansowania w formie dotacji może pokryć do 40 proc. kosztów kwalifikowanych

pożyczka będzie mogła pokryć nawet do 100 proc. kosztów kwalifikowanych, przy czym kwota pożyczki będzie mogła wynieść od 100 tys. zł do 2 mln zł. Okres finansowania 15 lat.

• Finansowane projekty muszą uwzględniać przedsięwzięcie z zakresu utworzenia nowego źródła energii

W przypadku systemów fotowoltaicznych, jednostkowa moc powinna wynosić od 50 kWp do 1 MWp.

WAŻNE:

Federacja we współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz efektywności im. prof. Krzysztofa Żmijewskiego zalecają skompletowanie wymaganej dokumentacji (w zał.) do dnia 15 listopada 2019  i pod tym warunkiem gotowi są wesprzeć cały proces na rzecz rolnika od strony formalnej (dokumentacja wraz z propozycjami technicznymi)

2019-10-29T13:04:01+01:0029.10.2019|