Ziemniak wg. najnowszego badania podstawowym warzywem w Polsce

Z badania przeprowadzonego w ramach III edycji kampanii „Warzywa i owoce – na szczęście!” wynika, że niemal połowa Polaków spożywa owoce i warzywa kilka razy dziennie. Dla prawie 60 proc. respondentów faworytem wśród owoców jest jabłko, ulubionym warzywem – pomidor (57 proc.), jednak to bez ziemniaka Polacy nie wyobrażają sobie kuchni (32 proc.). Owoce najchętniej konsumowane są na surowo (80 proc.), natomiast warzywa goszczą na polskich stołach przede wszystkim w postaci surówki lub sałatki (65 proc.).

Okazuje się, że Polacy najczęściej wykorzystują w swojej kuchni ziemniaki – robi to aż jedna trzecia respondentów. Tuż za ziemniakami najbardziej przydatne w czasie przyrządzania posiłków są według badanych pomidory (25%), cebula (15%), marchewka (10%) oraz ogórek (7%). Zdecydowanie rzadziej wskazywana jest kapusta, pietruszka, burak, por, fasola, seler czy groch.

Źródło

2019-09-18T12:06:38+02:0025.09.2019|
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda