Zamknięcie targów Potato Poland

Dziś ostatni dzień targów Potato Poland.

Obędzie się konkurs na najsmaczniejszą odmianę ziemniaka  – IHAR

oraz dyskusja otwarta dla wszystkich z laureatami konkursu na temat praktyk, które stosują u siebie w gospodarstwach – WWF Polska

Hybrydowe Targi Potato Poland 2021

POTATO POLAND to impreza o charakterze wystawowo – konferencyjnym mająca na celu integrację polskiej branży ziemniaczanej, otwieranie polskiego rynku na świat, transfer wiedzy i technologii do producentów rolnych oraz wzrost samooceny uczestników branży i jej partnerów. Cele te osiągane są poprzez znaczącą liczbę wystawców z kraju i zagranicy, udział oraz wsparcie wystawy i konferencji przez organy władzy samorządowej i centralnej, czynny udział w organizacji świata nauki, samorządów rolniczych i przedstawicieli przemysłu rolno – spożywczego.

Hybrydowe rozwiązania organizacji targów oznaczają, że wirtualne targi wspierają realne targi odbywające się w świecie rzeczywistym. Całość targów jest relacjonowana na żywo z dwóch niezależnych studiów telewizyjnych, połączonych z ekipami reporterów zbierających na miejscu relację uczestników. Rejestrowany obraz transmitowany jest na ogólnodostępną stronę internetową. Konferencje tłumaczone są symultanicznie na język angielski. Dostępne wirtualne stoiska 3D w technologii mapowania Matterport pozwalają na przeniesienie firmy, parku maszynowego i oferowanych produktów do pełnego świata 3D Targów Wirtualnych. Poletka pokazowe są monitorowane przez FarmCloud czyli system wspierania produkcji rolnej oraz paszportyzacji żywności oparty na danych sensorycznych.

Cel imprezy

Celem imprezy jest promocja polskich ziemniaków oraz przetworów z nich uzyskanych. 
W trakcie imprezy  promowane są takie wartości jak współpraca pomiędzy rolnikami oraz rolnikami i przedsiębiorcami,  promowany jest model produkcji żywności, którego efektem ma być dobra jakościowa żywność.  Pokazywana jest wartość, jaką uzyskuje się przy produkcji mniejszej ilości ale za to jakościowej żywności.
Celem imprezy jest integracja środowisk producenckich i dostarczenie im nowoczesnych rozwiązań.

 

Szczegóły na stronie targów: potatopoland.com

2021-08-17T13:08:14+02:0022.08.2021|
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda