Zabraknie sadzeniaków? Wzrośnie ich cena?

Czy w związku ze suszą możemy mieć problem z dostępnością ziemniaków-sadzeniaków w przyszłym sezonie? Czy należy spodziewać się wzrostu ich cen?

Czy w związku ze suszą może być problem z ziemniakami-sadzeniakami? Na pytanie odpowiada dr Wojcieca Nowicki z Zakładu Agronomii Ziemniaka IHAR-PIB Jadwisin.

Podczas tych upałów, które mieliśmy, podczas tej długotrwałej suszy, okres spoczynku bulw zakończył się. Bulwy zaczynają już kiełkować. Co więc z sadzeniakami? (…) Tutaj ten proces mogą powstrzymać bardzo niskie temperatury – 2 stopnie C i to wszystko. W tym przypadku bowiem żadne zaprawianie nie chodzi w rachubę, bo takim działaniem można byłoby zniszczyć sadzeniaki – zaznacza ekspert z Jadwisina.

2019-10-21T11:29:06+02:0005.11.2019|