Współpraca Polskiej Federacji Ziemniaka z Łotwą

Polska Federacja Ziemniaka realizuje projekt zacieśnienia współpracy z krajami bałtyckimi w ramach powstającej Organizacji Producentów Ziemniaka Krajów Międzymorza. Sekretarz Generalny Federacji spotkał się z przedstawicielami stowarzyszenia łotewskich hodowców ziemniaka KAPS – Wice Prezes Ilgvars Krūmiņš na zdjęciu poniżej – i zaprosił na targi Potato Poland 2020.

Łączna roczna produkcja ziemniaków na Łotwie wynosi ok 500 tys ton. Łotewski zakład produkcji skrobi w Aloja i producent chipsów Ādažu przerabiają łącznie ponad 40 tys ton ziemniaków. Polska Federacja Ziemniaka odwiedziła producenta chipsów Ādažu , z czego przedstawiamy relację fotograficzną.

2020-07-24T10:20:40+02:0024.07.2020|