Technologia „Dont Stop Grow” w uprawie ziemniaka nagrodzona przez Ministra na Krajowych Dnia Ziemniaka w Nidzicy

Widząc zmieniającą się klimat producenci środków ochrony i nawozów starają się stworzyć takie rozwiązania by maksymalnie zmniejszyć straty w plonie. W uprawie ziemniaka najważniejsze jest by roślina rosła cały czas nie zatrzymując wegetacji. W okresach posuchy mogą one przechodzić w stan uśpienia ale nie można dopuszczać do całkowitego wyhamowania wegetacji.

Kierując się tym celem firma Osadkowski SA opracowała technologię „Dont Stop Grow”. Idea utrzymania ciągłego wzrostu roślin oparta została na trzech produktach: Maxi-Grow, Barrier Si-Ca i H-850.

Maxi-Grow to nawóz w którego skład wchodzi ponad 50 różnego rodzaju substancji o działaniu biostymulującym. Produkt zawiera specjalnie opracowaną technologię zatrzymywania energii w roślinie PEST (ang. Plant Energy Saver). Nawóz ten wspomaga procesy metaboliczne w najważniejszych okresach dla wzrostu roślin.

H-850 to nawóz na bazie kwasów humusowych, jednak jako jeden z niewielu jest w formie krystalicznej co świadczy o wysokiej koncentracji. Jego stosowanie wpływa pozytywnie na glebę, poprawiając jej strukturę, zwiększając sorpcję wody i składników pokarmowych. Można go nazwać „koncentratem z próchnicy”.

Barrier Si-Ca to unikatowe i jedyne na rynku połączenie wapnia i krzemu w formie organicznej, całkowicie przyswajalnej dla rośliny. Łatwo się miesza z insektycydami, fungicydami i nawozami dolistnymi dostępnymi na polskim rynku.

Ta innowacyjna technologia została dostrzeżona przez specjalistów z branży rolnej o czym świadczy nagroda Ministra Rolnictwa za innowacyjny produkt dla nawozu Barrier Si-Ca, którą z rąk ministra Ardanowskiego odebrał Artur Śliż firmy z Osadkowski SA. Wręczenie nagrody odbyło się podczas największej imprezy ziemniaczanej czyli Krajowych Dni Ziemniaka w Nidzicy odbywających się w dniach 23-25 sierpnia.

Źródło

2019-09-24T11:40:14+02:0003.10.2019|
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda