Sukces operacji Silver Axe V: zatrzymano rekordową ilość nielegalnych pestycydów

Kolejny sukces w walce z nielegalnymi i podrabianymi pestycydami! W Europie w ramach międzynarodowej operacji „Silver Axe V” zatrzymano 1346 ton nielegalnych środków ochrony roślin. To dwa razy więcej niż rok temu. Natomiast w Polsce udaremniono wprowadzenie 70 ton takich preparatów.

1346 ton zatrzymanych nielegalnych, w tym podrobionych, środków ochrony roślin o łącznej wartości 94 mln Euro – to wynik międzynarodowej operacji „Silver Axe V” przeprowadzonej przez Europol oraz Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF). W operację zaangażowały się służby  z 32 państw europejskich, w tym z Polski, które w ciągu 4 miesięcy trwania akcji przeprowadziły kontrole portów morskich, lotnisk i granic lądowych, a także na rynkach wewnętrznych.

W Polsce, podobnie jak w ubiegłych latach, w ramach akcji prowadzone były działania we współpracy z Państwową Inspekcją Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Krajowej Izby Skarbowej i Policji. Efektem jest wykrycie ponad 70 ton nielegalnych środków ochrony roślin.

oprac. na podst. PSOR, MRiRW, PIORiN, fot. Europol

Szczegóły

2020-06-05T12:49:19+02:0007.07.2020|
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda