Sprawozdanie ze spotkania Komisji Agrotechnologicznej 4 grudnia 2019 roku w Cieszycach.

Komisja Agrotechnologiczna spotkała się 4 grudnia 2019 roku w Cieszycach.

Na spotkaniu poruszono wiele tematów z zakresu ochrony roślin i nawożenia.

W pierwszej kolejności na apel wielu rolników zajęto się wnioskiem do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o tymczasowe zezwolenie na stosowanie Reglone w 2020 r.

Omówiono:

– możliwość współpracy z Digital Crops i ich zastosowań w doświadczeniach polowych.

– zmieniające się warunki produkcji w nasiennictwie ziemniaków związane z zmianami klimatu i dostępnością środków ochrony roślin.

– możliwość przygotowania programu ochrony ziemniaków w aspekcie wypadających środków ochrony roślin oraz programów nawozowych.

– sytuację braku transferu wiedzy  z nauki do praktyki, w świetle dziwnych wymagań w nauce (punkty IP, cytowania). Naukowcy nie są zainteresowani takim transferem, ponieważ teraz liczą się sztuki publikacji naukowych, najlepiej po angielsku i punkty IP za nie, czyli kompletnie nie przydatne rolnictwu w Polsce. Za wdrażanie do praktyki rolniczej nic nie mają.

– potrzebę zmiany image „Rolnika”, który pokazywany jest ostatnio społeczeństwu jako wielki truciciel środowiska, a przecież jak wykonuje wszystko poprawnie to nie truje, a jest to z jego strony wielki trud.

2019-12-09T13:39:06+01:0009.12.2019|
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda