Skrobia ziemniaczana zamiast plastiku. Wynalazek lubelskich naukowców

Otwiera się nowy rynek. To produkcja skrobi ziemniaczanej. Skrobii, z której będą wytwarzane materiały biodegradowalne. Zastąpią bardzo szkodliwe dla środowiska, np. reklamówki. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie opracował technologię produkcji takich materiałów ze skrobi.

Foliowe torby, reklamówki i worki. Na zakupy, na śmieci, dosłownie na każdym kroku. Znak naszych czasów i prawdziwa zmora środowiska naturalnego. Unia Europejska zaostrza przepisy dotyczące produktów plastikowych. Tak zwana dyrektywa plastikowa, ma wprowadzić zakaz obrotu takimi produktami.

Plastikowe torby mają zastąpić inne. Materiał został wyprodukowany ze skrobi. Talerze, czy sztućce – z takiego materiału będzie można po prostu zjeść razem z obiadem. Zdaniem naukowców z Zakładu Inżynierii Procesowej Uniwersytetu Przyrodniczy w Lublinie, to wielka szansa dla rolników.

Z materiałów biodegradowalnych powstałych dzięki technologii lubelskich naukowców, powstaną m.in. nawozy na kwiaty, czy ekologiczne opakowania. Ekologiczne tworzywo jest już gotowe.

Źródło

2020-01-13T11:48:21+01:0010.02.2020|
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda