Roślinne zamienniki mięsa, ryb, jajek.

Roślinne zamienniki mięsa i nabiału to już nie chimera ortodoksyjnych wegan; przez konieczność walki z ociepleniem klimatu stają się koniecznością. Może jeszcze nie za kilka, ale za kilkanaście lat staną się powszechne w naszym codziennym jadłospisie. jeśli więc nawet teraz nie myślisz o przejściu na dietę wege czy nawet tylko o włączeniu do swojej diety roślinnych zamienników mięsa, poznaj co czekać cię może w przyszłości.

Roślinne zamienniki z każdym miesiącem zyskują na popularności. Na sklepowych półkach bez problemu znajdziemy już nie tylko alternatywy dla mięsa, ale także wegańskie sery, jajka, a nawet roślinne odpowiedniki ryb i owoców morza.

Grupa osób deklarująca weganizm rośnie z każdym rokiem – dziś jest to już 1 mln Polaków , zaś aż 2 mln planuje przejść na dietę pozbawioną mięsa . Ponadto 43 proc. Polaków przyznaje, że nie rezygnując ze spożycia mięsa całkowicie, mocno je ogranicza . Jednak, co może być zaskakujące, na roślinne alternatywy w zdecydowanej większości – stanowiącej 93 proc. badanych – decydują się osoby, które na co dzień jedzą mięso.

Wegańskie jajko to już możliwe!

Alternatywy jajek to roślinny zamiennik, który zdążył podbić już wiele sklepowych półek. Do tej pory te produkty dobrze nadawały się głównie do wypieków, jajecznicy czy omletów – brakowało jednak wegańskiej odsłony jajka na twardo. Rozwiązanie na to znalazła firma OsomeFood z Singapuru.
Fermentacja naturalnych grzybów – to pierwszy i najważniejszy etap produkcji tego wegańskiego przysmaku. Właśnie na tym etapie powstaje tzw. mykoproteina, białko będące głównym składnikiem roślinnego jajka, które jak zapewnia producent w ogóle nie zawiera cholesterolu. W składzie znalazły się również takie produkty jak m.in. mleko migdałowe, skrobia ziemniaczana czy oliwa z oliwek.

Źródło

2021-10-15T16:07:58+02:0020.10.2021|
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda