Pulpa ziemniaczana w żywieniu bydła na mokro

Pulpa ziemniaczana jest pozostałością z produkcji skrobi ziemniaczanej. Zawiera znaczne ilości włókna i resztki skrobi oraz związki mineralne. Znalazła swoje zastosowania jako pasz dla świń oraz bydła opasowego np. w żywieniu na mokro.

Przy stosowaniu pulpy trzeba pamiętać o zapewnieniu odpowiedniego źródła białka. Można ją skarmiać na świeżo oraz jako po zakiszeniu. Pulpa ziemniaczana jest zbliżona pod względem energetycznym do kiszonki z kukurydzy i jest tańszą paszą.

Może być również użyta do wyłożenia kiszonki zamiast folii. Taki sposób przykrycia konserwuje zakiszany materiał – pulpa ziemniaczana dokładnie uszczelnia wszystkie luki. Dzięki temu zmniejszamy zużycie plastiku, co jest konieczne w obecnych czasach. Ponadto to tańsze rozwiązanie, niż folie.

źródło

2019-08-28T11:14:54+02:0009.09.2019|