Promocja zasad efektywności energetycznej w polskiej branży ziemniaczanej

Polska Federacja Ziemniaka, Stowarzyszenie na rzecz efektywności im. prof. Żmijewskiego wraz z Partnerem audytorskim firmą BGEC podejmują współpracę polegająca na promocji zasad efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju OZE w polskim rolnictwie.

Strony deklarują pełne wsparcie eksperckie w zakresie nadchodzących wyzwań. Specjalnie dla przedsiębiorców związanych z Federacją zostaną przygotowane działania informacyjne mające na celu ułatwienie osiągania korzyści ekonomicznych i środowiskowych z nadchodzącej transformacji energetycznej na obszarach wiejskich.

Inicjatorzy akcji mają świadomość, że istotnym celem wysiłków podejmowanych w kierunku ograniczenia zużycia energii niezbędnej do wytworzenia produktów i usług jest poprawa efektywności energetycznej i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Jak podkreślają zgodnie Prezes Federacji Ziemniaka – Tomasz Bieńkowski oraz Prezes Stowarzyszenia im. prof. Żmijewskiego – Rafał Czaja, w dobie zmian systemowych zachodzących w wytwarzaniu energii elektrycznej (eksploatacja paliw kopalnych łączy się z poważnym zagrożeniem dla środowiska, a przede wszystkim prowadzi do wyczerpania tych zasobów), potrzeba usprawnienia wydajności energetycznej w rolnictwie musi stać się ważnym elementem polityki i wsparcia eksperckiego. W coraz większym stopniu konsumenci, będą oczekiwać, aby produkty dostarczane przez polskie rolnictwo w minimalnym stopniu wpływały na nasze środowisko.

Poprzez naszą wspólną inicjatywę włączamy się w praktyczny wymiar działań na rzecz wspierania zrównoważonych rozwiązań w polskim rolnictwie.

Poradnik audyt energetyczny

2021-01-08T18:15:52+01:0008.01.2021|