Prezes Polskiej Federacji Ziemniaka w debacie MRiRW i KOWR

W dniu 16 października Prezes Polskiej Federacji Ziemniaka – Tomasz Bieńkowski  uczestnicząc w debacie podczas konferencji pt ”Spółdzielnie energetyczne –  szansa na niezależność energetyczną obszarów wiejskich”, przedstawił wyzwania stojące przed branżą ziemniaczaną w kontekście zachodzących zmian na obszarach wiejskich, podkreślając ogromny potencjał sektora (odblokowanie eksportu) i gotowość do aktywnej współpracy.

Wydarzenie realizowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcie Rolnictwa z udziałem przedstawicieli instytucji rządowych i samorządowych, było inauguracją działań na rzecz rozwoju Spółdzielni Energetycznych w Polsce. Podczas wydarzenia m.in. Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR, Pan Wojciech Kędzia przybliżył m.in. kwestie dot. poprawy konkurencyjności rolnictwa i jakości życia na obszarach wiejskich, co dla naszej organizacji jest niezwykle istotne.

Konferencja była też okazją do rozpoczęcia aktywnej współpracy pomiędzy Federacją,
a Stowarzyszeniem na rzecz efektywności im. prof. Krzysztofa Żmijewskiego. Zakres współpracy to m.in. promocja wysoko-efektywnego rolnictwa, realizacja działań wdrożeniowych w zakresie energetyki odnawialnej w sektorze rolno spożywczym czy uruchomienia inicjatyw na rzecz Spółdzielni Energetycznych na obszarach reprezentowanych przez członków Federacji.

2019-10-18T12:58:11+02:0018.10.2019|