Polska Federacja Ziemniaka na zjeździe Gospodyń w Licheniu

W miniony weekend Polska Federacja Ziemniaka była partnerem wydarzenia w Licheniu, wraz z kwartalnikiem „mojaWieś” i Spółką Rabat Rolniczy – wydawcą kwartalnika i portalu www.mojaWieś.pl

Tysiące kobiet w barwnych, ludowych strojach zjechało do Lichenia Starego na 9 Zjazd Kół Gospodyń i innych Organizacji Kobiecych z terenów wiejskich. Świętowały w sobotę i niedzielę (14 i 15 września). Był śpiew, zabawa i wspólne biesiadowanie. Stoły na stoiskach przygotowanych przez koła gospodyń uginały się od regionalnych potraw i ciast. Był też czas na refleksje i wspólną modlitwę w Bazylice Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej.

Co roku bierze w nich udział po kilka tysięcy kobiet z kół gospodyń oraz stowarzyszeń.
Na scenie ustawionej tuż przy plaży, nad Jeziorem Licheńskim występowały kolorowe zespoły folklorystyczne, które prezentowały muzyczne tradycje swoich regionów. Rozśpiewane panie porywały do tańca zebranych gości i uczestników zjazdu.

Dziękujemy firmie AWEX za ufundowanie upominków dla Gospodyń.

Szczegóły i zdjęcia na stronie www.mojaWieś.pl

2019-09-17T12:11:24+02:0017.09.2019|