Plan nawożenia azotem. Sprawdź czy powinieneś go opracować.

Na stronie www.schr.gov.pl został umieszczony materiał „Program azotanowy” zawierający kluczowe dane dotyczące zmniejszenia zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu w związku z wprowadzeniem nowych regulacji prawnych w wyżej wymienionym zakresie.

Plan nawożenia azotem obowiązuje
gospodarstwa:

• ≥100 ha;
  • ≥50 ha upraw intensywnych;
  • ≥60 DJP;
  • nabywcy nawozów naturalnych od podmiotów importujących;
  • podmioty prowadzące chów lub hodowlę drobiu powyżej 40 000 stanowisk lub chów lub hodowlę świń powyżej 2000 stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior;
  • nabywcy nawozów naturalnych od podmiotów prowadzących chów lub hodowlę drobiu powyżej 40 000 stanowisk lub chów lub hodowlę świń powyżej 2000 stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior.

Ewidencja zabiegów agrotechnicznych związanych z nawożeniem azotem obowiązuje gospodarstwa od 10 ha lub od 10 DJP.

2019-10-17T10:38:22+02:0028.10.2019|