Oficjalne otwarcie Targów i Konferencji Potato Poland

Dziś w agendzie:

Konferencja „Powrót na światowe rynki”:

I blok konferencyjny – “ INICJATYWA TRÓJMORZA”

Inicjatywa Trójmorza Producentów Ziemniaka – wspólne i skoordynowane równoważenie podaży oraz zapotrzebowania na ziemniaki i produkty przetwórstwa na obszarze krajów należących do Inicjatywy Trójmorza oraz jej partnerów poprzez działalność w zakresie produkcji i obrotu ziemniakami oraz przetworów.

 

II blok konferencyjny – „BIZNES ZIEMNIACZANY”

Swobodny dostęp dla polskich ziemniaków do rynków eksportowych, polski eksport przetwórczy, RUCIP, Aktywny e-program eksportowy Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, marketing geolokalizacyjny, promocja polskiej żywności.

 

III blok konferencyjny – „NEUTRALNOŚĆ KLIMATYCZNA”

Paszportyzacja polskiej żywności zintegrowana z Dialogiem Krajowym ONZ.
Neutralność klimatyczna producentów żywności – rozwój zrównoważonego rolnictwa, przejście na stosowanie odnawialnej energii elektrycznej i ograniczenie wykorzystania ilości surowca pierwotnego.
Diagnostyka i doradztwo – badania dostarczą nową wiedzę i algorytmy dotyczące predykcji potrzeb nawożenia, optymalizację nawodnienia i ochrony w powiązaniu z kompletną analizą czynników stresowych wpływających ma kondycję roślin i w konsekwencji na wysokość i jakość plonu.

 

IV blok konferencyjny – „CYBERAGROTECHNIKA”

Optymalizacja głównych praktyk rolniczych – innowacyjny system wspomagania decyzji do optymalizacji głównych praktyk rolniczych w produkcji roślinnej.
Nowoczesne technologie w rolnictwie i handlu detalicznym – odpowiedzenie na potrzeby współczesnych producentów i konsumentów żywności z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań: komunikacja RFID, technologia rozproszonego rejestru np. blockchain, skracanie łańcuchów dostaw poprzez dedykowaną produkcję.

 

Pokaz kulinarny Młody Polski Ziemniak sfinansowany z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

 

Uroczysta Gala zamykająca konferencję i oficjalną część targową.

Podczas gali przewidziane jest wręczenie medali targowych za najbardziej innowacyjny produkt oraz nagrody okolicznościowe MRiRW.

WWF Polska rozda nagrody w etapie krajowym konkursu Rolnik Roku regionu Morza Bałtyckiego.

 

Szczegóły na stronie targów: potatopoland.com

2021-08-17T12:59:57+02:0021.08.2021|
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda