Ochrona biologiczna ziemniaka – nowa perspektywa od sezonu 2019

Na stałe do praktyki ochrony ziemniaka weszło zaprawianie sadzeniaków w czasie sadzenia, przy użyciu odpowiednio dobranych zapraw, które zależnie od substancji aktywnych chronią uprawę przed rizoktoniozą czy rizoktoniozą, innymi chorobami i szkodnikami. Do tego segmentu właśnie zalicza się biofungicyd PRORADIX.

W biofungicydzie PRORADIX składnikiem aktywnym są bakterie z rodzaju Pseudomonas, wyizolowane z gleby na początku XXI wieku, w Niemczech.

PRORADIX przeznaczony jest do zaprawiania sadzeniaków ziemniaka przeciwko rizoktoniozie, u uprawie konwencjonalnej i ekologicznej.

Bakterie stanowiące substancję aktywną PRORADIX charakteryzują się szybkim tempem namnażania, wysoką aktywnością metaboliczną, pośrednio i bezpośrednio wpływają na mikroorganizmy chorobotwórcze występujące na ziemniaku.

Szczegóły

2020-02-06T11:35:33+01:0019.03.2020|
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda