Niezbędne rozwiązania w pracy rolnika.

Kalendarz rolniczy jest istotnym elementem pracy każdego rolnika. Pomaga on podczas sadzenia i siewu różnych gatunków roślin i zbóż. Pozwoli na zoptymalizowanie zasiewów, co z kolei przełoży się na wielkości i jakość plonów.

Dlaczego warto posługiwać się kalendarzem rolniczym?

Dobry kalendarz rolniczy zawiera nie tylko informacje o odpowiednich terminach zasiewów czy sadzeń, ale też wiele cennych wskazówek odnośnie koniecznych prac polowych. W dobrze skonstruowanym kalendarzu znajdziemy informacje właściwe rozłożone dla konkretnego regionu. Warto jednak zwrócić uwagę, że terminy zasiewów zawsze są kwestią umowną, gdyż wiele zależy od warunków atmosferycznych. Warto jednak posługiwać się terminami z kalendarza w celu ułatwienia prac związanych z zasiewami.

źródło

2019-10-21T11:27:26+02:0012.11.2019|