Mospilan 20 SP z większą dawką w ziemniaku

Zwiększenie maksymalnej dawki stosowania insektycydu Mospilan 20 SP oznacza jeszcze dłuższy okres ochrony plantacji ziemniaczanych przed uciążliwą stonką ziemniaczaną. Szkodnik jest w stanie całkowicie zniszczyć plantacje – żarłoczne są zarówno larwy, jak i osobniki dorosłe, które zjadają nadziemne części roślin. Wówczas na polu zostają tylko łodygi i ogonki liściowe (tzw. gołożery).

Najlepszym momentem na zastosowanie Mospilanu jest okres masowego składania jaj i wylęgania się larw pierwszego pokolenia. Niezbędne są więc staranne lustracje, które należy prowadzić już od momentu pojawienia się części zielonych ziemniaka. Takie działania mają na celu zapobiegnie namnożeniu się szkodnika i dotyczą nie tylko Mospilanu, ale każdego stosowanego insektycydu. Warto również wiedzieć, że szkodnik wychodzi z gleby nieregularnie, więc zwykle jeden zabieg insektycydowy jest niewystarczający. Należy wówczas wykonać sekwencję zabiegów stosując produkty zawierające różne substancje czynne. Takie działanie zagwarantuje nam najlepszy efekt.

źródło

2021-06-10T09:44:31+02:0015.07.2021|
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda