Międzynarodowe Targi Owoców i Warzyw FRUIT ATTRACTION 2021

W dniach 5-7 października odbyła się w Madrycie XIII edycja Międzynarodowych Targów Owoców i Warzyw Fruit Attraction, w których uczestniczyła Polska Federacja Ziemniaka.

Ich organizatorami są: IFEMA – Targi w Madrycie oraz FEPEX – Hiszpańska Federacja Producentów i Eksporterów Owoców, Warzyw, Kwiatów i Żywych Roślin. Z roku na rok Targi cieszą się coraz większym zainteresowaniem, stając się prestiżowym wydarzeniem mającym na celu promocję sektora owocowo-warzywnego na całym świecie.

Po rocznej przerwie formuły stacjonarnej Targów spowodowanej pandemią COVID19, tegoroczna edycja zgromadziła ponad 1 300 wystawców z 44 krajów, z czego 21% firm brało udział w wydarzeniu po raz pierwszy. W tym roku ogromne zainteresowanie było ze strony Ameryki Łacińskiej, która odnotowała wzrost o ponad 31%, a także więcej firm francuskich i włoskich. Powierzchnia wystawiennicza zajęta przez firmy wyniosła około 42000 m2 w 8 pawilonach. Jednocześnie liczba zarejestrowanych gości była bardzo zbliżona do tej odnotowanej podczas ostatniego spotkania w 2019 roku. Reprezentowali oni łącznie 118 krajów.

Udział w targach jest dofinansowywany z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

źródło

2021-11-02T14:18:59+01:0003.11.2021|