Komunikat w sprawie nieodpłatnej pomocy w sprzedaży ziemniaka

Komunikat.pdf

KOMUNIKAT

W związku ze zgłaszanym przez liderów Agro Unii problemem ze sprzedażą ziemniaków produkowanych przez polskich rolników, Polska Federacja Ziemniaka oferuje nieodpłatną pomoc producentom w sprzedaży nadwyżek ziemniaka.

Polska Federacja Ziemniaka jest organizacją zawiązaną w celu integracji polskiej branży ziemniaczanej i tym samym posiada w swoich strukturach nie tylko liczne grono producentów rolnych, ale również i  podmioty zajmujące się obrotem i przetwórstwem ziemniaka, które zgłaszają nam bardzo duże potrzeby zakupowe co do polskich ziemniaków.  Tym samym postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom wskazywanych przez Agro Unię, jak również i innych polskich producentów i zaoferować pomoc w rozwiązaniu ewentualnych bieżących problemów ze sprzedażą wyprodukowanych przez nich ziemniaków.

Z uwagi na bardzo duże niedobory ziemniaka  w obecnym czasie na rynku krajowym,  jesteśmy w stanie wskazać możliwość zbytu każdej ilości surowca niezależnie od asortymentu, poczynając od ziemniaka skrobiowego, chipsowego, frytkowego, z przeznaczeniem do mycia i konfekcjonowania, a skończywszy na tradycyjnym na cele konsumpcyjne i paszowe.  Z naszej wiedzy wynika, że zapotrzebowanie na polskie ziemniaki jest olbrzymie, ale niestety bardzo trudne jest obecnie nabycie ziemniaków od polskich producentów, z czego również wynika aktualny import ziemniaka z zagranicy, co w znacznym stopniu spowodowane jest klęską suszy i  niskimi plonami w kraju w tym sezonie.

Zapraszamy więc wszystkich producentów ziemniaka do kontaktu z Polską Federacją Ziemniaka (www.federacjaziemniaka.pl), w celu uzyskania informacji co do podmiotów zainteresowanych zakupem ich płodów rolnych. Jednocześnie zachęcamy do aktywnego włączenia się w działalność stowarzyszenia, co pozwoli na jeszcze większą integrację środowiska branży ziemniaczanej i uzyskiwanie coraz lepszych wyników ekonomicznych z prowadzonej działalności rolniczej.

2019-10-10T10:41:14+02:0010.10.2019|