Kartofelek

Kartofelek2019-07-24T23:54:16+02:00

Grupa Producentów Ziemniaków
„Kartofelek” sp. z o.o.
Chrzanów · ul. Lipowa 32
55-040 Kobierzyce
20 Kilometrów od Wrocławia
+48 604 294 501
+48 660 210 200
e-mail: biuro@kartofelek.eu
http://kartofelek.eu


Jesteśmy dolnośląską grupą producencką zajmującą się uprawą, produkcją, jak również przetwórstwem płodów rolnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu odmiany naszych warzyw są starannie wyselekcjonowane i zawsze wysokiej jakości.
Zajmujemy się produkcją i przetwórstwem płodów rolnych jakimi są przede wszystkim ziemniaki. Oferujemy ziemniaki obrane lub w skórce, zapakowane próżniowo. Ziemniaki są gotowe do spożycia po odpowiedniej obróbce termicznej (gotowanie, smażenie, pieczenie).
Ziemniaki dostępne są w trzech typach kulinarnych. Każda z odmian na podstawie zawartości suchej masy i skrobi jest zakwalifikowana do typu kulinarnego, który jest wskazówką dla konsumenta, w jaki sposób najlepiej dobrać odmianę do celów kulinarnych.

Nowoczesna linia produkcyjna, którą posiadamy w naszym zakładzie służy do odpowiedniego przygotowania produktów przed zapakowaniem. Ziemniaki oraz inne warzywa, są starannie selekcjonowane, myte i czyszczone (zarówno maszynowo, jak i ręcznie), następnie przechodzą proces pasteryzacji czyli konserwacji poprzez zastosowanie odpowiednio dobranego podgrzewania produktów spożywczych, tak aby zniszczyć lub zahamować wzrost drobnoustrojów chorobotwórczych lub enzymów przy jednoczesnym zachowaniu smaku produktów i uniknięciu obniżenia ich wartości odżywczych.
Następnie produkty pakowane są w opakowania vacuum, które gwarantują wysoką jakość produktu i pozwalają na dłuższe ich przechowywanie bez utraty smaku i wartości odżywczych.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda