IUNG-PIB ogłasza suszę

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy (IUNG-PIB) ogłosił, że na terenie Gminy Krosno Odrzańskie występuje niekorzystne zjawisko atmosferyczne – susza.

Według IUNG suszą objęte są wszystkie monitorowane grupy i gatunki upraw: zboża jare, ozime, krzewy owocowe, truskawki, rzepak i rzepik, rośliny strączkowe, kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, drzewa owocowe, warzywa gruntowe, tytoń, burak cukrowy, ziemniaki i chmiel.

Wojewoda Lubuski na wniosek Gminy Krosno Odrzańskie w dniu 27 czerwca br. powołał Komisję do oszacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej na terenie gminy, spowodowanych wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – suszy.

Rolnicy z terenu Gminy Krosno Odrzańskie mogą już składać wnioski o oszacowanie strat w siedzibie Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim.

Źródło

2019-07-04T10:04:12+02:0005.07.2019|
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda