Informacja z przebiegu akcji promocyjno-reklamowej w Dublinie podczas World Potato Congress Inc w dniach 30.05.-02.06.2022 r.

Prezentacja: Tomasz-Bienkowski-WPC2022Ireland.pdf

W dniach 30.05-02.06.2022 odbył się w Dublinie World Potato Congress Inc, na którym Polska Federacja Ziemniaka miała stoisko a wystąpienie na sesji plenarnej miał pan Tomasz Bieńkowski, prezes PFZ. Tytuł prezentacji prezesa PFZ brzmiał: Poland as a coordinator in the reconstruction of the Ukrainian potato industry a cała prezentacja dostępna jest tutaj. Polska jako jeden z największych producentów ziemniaków w Europie posiada duże możliwości w zakresie eksportu swoich produktów zwłaszcza przetworzonych. Poprzez członkostwo w Europatat i uczestnictwo w WPC 2022, PFZ dąży do wypromowania polskich produktów eksportowych.

Głównymi celami niniejszego zadania są:
Utrzymanie obecności na rynkach zagranicznych, wzmocnienie naszej pozycji i działania na rzecz otwierania nowych rynków.
Zwiększenie obecności na rynkach zagranicznych oraz wzmocnienie pozycji polskiej branży.
World Potato Congress Inc. to organizacja non-profit wspierana przez grupę dyrektorów-wolontariuszy reprezentujących jurysdykcje ziemniaczane na całym świecie. Imprezy kongresowe są organizowane raz na trzy lata we współpracy z lokalnymi komitetami goszczącymi. World Potato Congress Inc. tworzy sieć łańcucha wartości, aby prowadzić zrównoważony wzrost i rozwój ziemniaka w celu zaspokojenia zwiększonego globalnego wykorzystania i popytu.
W 1993 roku w Charlottetown na Wyspie Księcia Edwarda w Kanadzie odbyła się pierwsza edycja Światowego Kongresu Ziemniaka. Ta inicjatywa skupiająca specjalistów od ziemniaków z całego świata od samego początku pokazuje wszystkie ogniwa globalnego łańcucha ziemniaczanego, które mają potrzebę spotkania się i dzielenia pomysłami i wiedzą, promując ziemniaka. Od pierwszej edycji World Potato Congress Inc. opracował swoją strategię, aby stać się globalną organizacją ziemniaczaną i głównym motorem promowania upraw i konsumpcji ziemniaków w krajach rozwiniętych i rozwijających się. Międzynarodowy Rok Ziemniaka ONZ w 2008 r. podkreślił potencjał tej wspaniałej, zdrowej i wszechstronnej podstawowej żywności.

Kongres był wyjątkową okazją do prowadzenia biznesu ziemniaczanego i około ziemniaczanego, gdzie można było spotkać ponad 1000 uczestników z całego świata w jednym miejscu. Była możliwość połączenia się bezpośrednio z odbiorcami docelowymi i zwiększenia swojego udziału w rynku dzięki swojej obecności i rozpoznawalności marki.

Udział przedstawicieli Polskiej Federacji Ziemniaka został sfinansowany z FUNDUSZU PROMOCJI OWOCÓW I WARZYW

2022-12-30T10:47:45+01:0030.12.2022|