holenderski sektor sadzeniaków

W ciągu ostatnich dziesięciu lat holenderski sektor sadzeniaków ziemniaków zwiększył eksport o 300 tys. ton do prawie 1 miliona ton w 2017 r.

W innych krajach europejskich, takich jak Francja i Niemcy, również wzrósł wywóz. Z udziałem eksportowym wynoszącym ponad 50% holenderscy plantatorzy sadzeniaków są bardzo ważnym źródłem wysokiej jakości sadzeniaków ziemniaka.

Rosnąca globalna populacja i rosnące zapotrzebowanie na mrożone ziemniaki przetworzone spowodują zwiększenie się zapotrzebowania na wysokiej jakości sadzeniaki ziemniaka w najbliższej przyszłości. To wspiera popyt na holenderskie sadzeniaki. Jednak możliwości rozszerzenia areału sadzeniaków ziemniaka w Holandii są ograniczone. Oznacza to, że sektor może przejść do nowych regionów uprawy sadzeniaków we Francji i Niemczech, a także dostarczać je do Afryki Północnej i Azji.

Źródło

2019-11-05T11:18:09+01:0002.12.2019|
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda