Holandia: Niezwykły sezon ziemniaczany 2019/2020

Brak problemów z jakością ziemniaków w Holandii pomimo trzech fal upałów latem oraz opóźnionych zbiorów – tak sezon ziemniaczany podsumowuje Adrie Kleinjan z firmy holenderskiej firmy Kleinjan’s Aardappelhandel BV handlującej ziemniakami.

Popyt jest dobry i dość szeroki – wysyłamy towar do różnych odbiorców w wielu lokalizacjach – mówił Adrie Kleinjan.

Podsumowując, mamy bardzo niezwykły rok. Pomimo trzech fal upałów ubiegłego lata, mamy sporo ziemniaków dobrej jakości, chociaż zwykle upały prowadziły do problemów jakościowych. Z drugiej strony niezwykłe jest to że w połowie grudnia jeszcze wiele hektarów upraw nie zostało zebranych przez niekorzystne warunki pogodowe jesienią. Dla wielu hodowców te ekstremalne warunki pogodowe wciąż są powodem bólu głowy. Zadają sobie pytanie czy mogą i chcą uprawiać ziemniaki na tak dużym obszarze w nadchodzących latach, czy są w stanie sobie z tym poradzić finansowo i mentalnie? Mają nad czym myśleć w najbliższych tygodniach – podsumowuje Kleinjan.

Źródło

2019-12-20T12:17:23+01:0015.01.2020|
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda