Dziś start targów Potato Poland!

Polska Federacja Ziemniaka jest dumna z organizacji kolejnej, corocznej edycji Potato Poland, która odbywa się w dniach 20-22 sierpnia 2021 r.

Polska Federacja Ziemniaka to zrzeszenie zawiązane w celu integracji polskiej branży ziemniaczanej. Wspólnie reprezentuje środowisko w kraju oraz poza granicami. Prowadzi nieustanne działania mające na celu wzrost jakości i efektywności krajowej produkcji ziemniaka. Federacja jest aktywnym członkiem Europatat oraz założycielem Krajowego Sekretariatu RUCIP w Polsce.

Współorganizatorem Potato Poland 2021 i XXVIII Krajowych Dni Ziemniaka jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz IHAR. W tym roku finał imprezy zlokalizowano w powiecie Lęborskim, w miejscowości Charbrowo (10 km od Łeby). Tym samym ta największa w kraju impreza specjalistyczna dla branży ziemniaczanej odbędzie się w regionie słynącym ze specjalistycznej towarowej produkcji na potrzeby przetwórstwa, sieci handlowych i eksportu.

Dziś odbędzie się konferencja: „Ziemniak i Morze Możliwości” w hotelu Kite Marina, zwieńczona uroczystą kolacją. Partnerami konferencyjnymi będą władze samorządowe.

Szczegóły na stronie targów: potatopoland.com

2021-08-17T12:51:53+02:0020.08.2021|