Dwa kolejne insektycydy do odstrzału

Francuski rząd mocno zaangażował się w ograniczanie negatywnego wpływu stosowanych środków ochrony roślin na owady zapylające. Dlatego też zakaz stosowania obejmie teraz dwie kolejne substancje owadobójcze.

Chodzi o sulfoksaflor (dostępny też w Polsce w preparatach zwalczających np. mszyce w ziemniaku) i flupyradifuron. Substancje te mają taki sam mechanizm działania, jak np. neonikotynoidy, jednak nie należą do tej grupy. We Francji wycofanych jest już ze stosowania 5 neonikotynoidów, zarówno z preparatów stosowanych do opryskiwania, jak i zapraw nasiennych. Na tym rząd francuski nie poprzestaje i chce zakazać stosowania wszystkich substancji owadobójczych, których działanie jest takie samo, jak neonikotynoidów.

Porozumienie ministerstw rolnictwa i żywności, środowiska i zdrowia przewiduje wprowadzenie zakazu stosowania dwóch substancji z końcem tego roku.

Źródło

2019-10-29T11:02:17+01:0026.11.2019|
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda