Dopłaty do materiału siewnego 2019 – kiedy będą wypłacane?

Zboża, rośliny strączkowe i ziemniaki – o dopłaty do tych trzech kategorii roślin uprawnych rolnicy co roku między 15 stycznia a 25 czerwca składają wnioski. Tak też zrobili w 2019 roku. Czekają na stawki i wypłaty. Te jednak nie pojawią się w najbliższych tygodniach. Wnioski o przyznanie pomocy złożone, ale dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie. I tu jest kłopot. Te pieniądze zwyczajnie się kończą, bo potrzeby były duże.

Małgorzata Książyk, dyrektor Biura Prasowego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi: W związku z przewidywanym w najbliższym czasie wyczerpaniem się, w wyniku wypłaty rolnikom różnych form pomocy, przysługującego Polsce trzyletniego limitu skumulowanej pomocy de minimis w rolnictwie, dopłaty do gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany za 2019 r. zostaną udzielone na początku 2020 roku.

Źródło

2019-10-18T12:23:58+02:0004.11.2019|
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda