Dieta 2020. Polacy rezygnują z ziemniaków w menu, a potem kupują w aptece potas

W wielu dietach pomagających zgubić kilogramy ziemniaki znajdują się na zakazanej liście, dlatego spada ich spożycie bo zastępowane są kaszami, makaronem czy ryżem. Jednak są cennym źródłem potasu i całkowite ich wyeliminowanie z diety nie jest rozsądnym rozwiązaniem. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie by podawane jako dodatek do głównego dania zastąpić w jadłospisie na przykład ziemniaczaną sałatką.

Mimo że ponad połowa respondentów, biorących udział w sondażu przeprowadzonym w ramach pierwszej edycji kampanii „Ziemniaki czy kartofle?”, deklaruje, że docenia kartofle za szerokie zastosowanie w kuchni, to jedynie co czwarty Polak spożywa ziemniaki w formie sałatek.

Ziemniaki to doskonałe źródło potasu – pierwiastka, który skutecznie obniża ciśnienie krwi, a za sprawą witamin z grupy B wpływa kojąco na układ nerwowy.

Kartofle, będące bogatym źródłem węglowodanów, stanowią świetne źródło energii dla naszego organizmu.

Źródło

2020-01-07T12:44:01+01:0029.01.2020|
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda