debaty on-line: DIALOG MIASTO-WIEŚ z udziałem europosłów

Szanowni Państwo,

czy nie zastanawiacie się  czasem, dlaczego mieszkańcy wsi i rolnicy debatują z reguły w swoim środowisku, a z kolei mieszkańcy miast w swoim, podczas gdy dyskutowanie w tzw. bańkach informacyjnych utrudnia lub uniemożliwia osiąganie niektórych ważnych dla każdego z tych środowisk celów, a także celów wspólnych dla ogółu?  Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w wyjątkowych debatach pod wspólnym znakiem  DIALOG MIASTO-WIEŚ. Tematy  zostały tak dobrane, aby wzbudzały zainteresowanie zarówno u osób zamieszkujących miasta, jak i obszary wiejskie.

Oto wykaz tematów debat:

  • Interes rolnika a interes konsumenta. Sprzeczności, zbieżności.
  • Zielony Ład w rolnictwie czyli prawdziwa rewolucja. Wspierać rolnictwo czy nie?
  • Kobieta w mieście i kobieta na wsi. Ta sama płeć, ale czy takie same wartości?
  • Przyszłość rolnictwa a ochrona klimatu. Jak dojść do neutralności klimatycznej?
  • Partnerstwo miejsko-wiejskie. Slow cities. Smart villages.
  • Energetyka odnawialna czy jądrowa?

Debaty odbędą się 16 listopada 2021 r. w formie online. W każdej debacie weźmie udział jeden poseł Parlamentu Europejskiego. Poza europosłami  wśród panelistów pojawią się aktywiści i eksperci reprezentujący interesy i oczekiwania zarówno mieszkańców wsi, jak i miast.

Lista debat, prelegentów oraz program dostępne są na stronie https://dialogmiastowies.pl/program/

Użytkownikom Facebooka polecamy dodatkowo zapoznanie się z profilem Dialog Miasto-wieś pod linkiem: https://www.facebook.com/dialogmiastowies/

/Organizatorzy zastrzegają zmiany w ostatecznym składzie uczestników debat/.

 

Informujemy, że wydarzenie zostało sfinansowane przez Parlament Europejski, Biuro w Polsce. Projekt został zainicjowany i przygotowany merytorycznie przez Stowarzyszenie Parlament Wiejski. Realizatorem technicznym wydarzenia jest firma BlueStreamTV.

2021-11-15T15:14:16+01:0015.11.2021|
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda