Czy ziemniaki rzeczywiście są tuczące?

Prawie we wszystkich dietach, specjaliści odradzają spożywania ziemniaków. Powodem jest wysoka kaloryczność. Czy rzeczywiście? Niektórzy twierdzą, wręcz odwrotnie, że ziemniaki nawet pomagają schudnąć. To dobra wiadomość, dla tych którzy nie wyobrażają sobie obiadu bez ziemniaczków.

Jak informuje redakcja Women’s Health ziemniaki są sycące, co powoduje, że nie zjesz ich za wiele. To sprzyja odchudzaniu. Poza tym to nie prawda, że są kaloryczne – wręcz odwrotnie! Wbrew opinii ziemniaki wcale nie są kaloryczną bombą. 100 gramów gotowanych ziemniaków zawiera tylko 71 kcal. Średni ziemniak to około 60 kcal.

Ziemniaki pomagają w efektywnym treningu. Dlaczego? W czasie treningu energię do ćwiczeń zapewnia zgromadzony w mięśniach glikogen, który później trzeba uzupełnić. Ziemniaki są źródłem łatwo dostępnych węglowodanów, dlatego sprawdzą się w tej roli. Ponadto kartofle zawierają sporo wartości odżywczych, między innymi potas, witamina B6, fosfor, magnez, miedź.

źródło

2020-01-13T11:46:06+01:0007.02.2020|
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda