Czy ziemniaki nadają się nie tylko do jedzenia? Oto ich nietypowe zastosowania

To, ze ziemniaki w kuchni są wprost niezastąpione to żadna nowość. Możliwości ich wykorzystania w daniach są tak ogromne, że powstają całe książki kucharskie z przepisami, w których królem jest właśnie ziemniak.

Istnieje jednak wiele poza kulinarnych zastosowań ziemniaków, o których wiele niewiele osób. Ziemniaki świetnie sprawdzają się np. w ograniczaniu siniaków – warto przyłożyć gruby plaster tego warzywa do miejsca, w którym mamy siniak przez kilka dni, a zejdzie znacznie szybciej.

Jest jednak pewien skuteczny trik z ziemniakiem w roli głównej, który sprawi, że nasza lodówka będzie zapraszała zapachami. O co chodzi? Ziemniak sprawi, że nie będziemy musieli inwestować w chemiczne pochłaniacze wilgoci i zapachów w najważniejszym sprzęcie AGD w kuchni. Wystarczą tylko dwie sztuki, aby zneutralizować odór z lodówki!

szczegóły

2020-05-28T11:17:39+02:0030.06.2020|
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda