Belgia – ograniczony handel ziemniakami

Na razie handel ziemniakami na rynku belgijskim nie jest zbyt imponujący, a rynek czeka na zakończenie zbiorów.

Rynek ziemniaków czeka na wszystko do zbioru. Wtedy oczekiwana jest zmiana sytuacji rynkowej. W tej chwili handel z wolnej ręki (poza kontraktacją) jest niewielki, a ceny są pod presją. Stefaan Van Elven z Van Elven Agra spodziewa się, że po zakończeniu zbiorów obraz rynku się zmieni.

„Obecna sytuacja jest wynikiem tego, co działo się w zeszłym roku. W tym roku sadzenie było bardzo wcześnie, a ludzie próbują teraz zwiększyć wolumeny na rynku, co buduje presję na ceny.

Zwykle zbieramy ziemniaki około 20 września, ale wciąż jest zbyt sucho, aby zacząć zbiór w naszym regionie. Synoptycy nie przewidują deszczu na nadchodzące tygodnie, więc nie byliśmy w stanie zaplanować zbiorów.

Chociaż jest jasne, że wydajność będzie lepsza niż w ubiegłym roku, z pewnością nie spodziewamy się świetnego roku. Upał i sucha pogoda ponownie wpłynęły negatywnie na produkcję w tym roku. Trochę deszczu przydałoby się pewnym odmianom, ale to ostatnia godzina i już prawie czas na rozpoczęcie zbioru ziemniaków do przechowywania”, podsumowuje Stefaan.

Źródło

2019-09-16T10:33:06+02:0024.09.2019|
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda