Archimedes Sp. z o.o.

Archimedes Sp. z o.o.2019-07-23T23:24:00+02:00

Archimedes Sp. z o.o.
ul. Polna 133,
87-100 Toruń
tel. +48 56 657 73 00
fax +48 56 653 94 55
info@archimedes.pl

https://www.archimedes.pl


Firma Archimedes sp. z o.o. zajmuje się doborem, produkcją i dostarczaniem zautomatyzowanych systemów transportu wewnętrznego, stanowisk roboczych oraz podzespołów i urządzeń przemysłowych. Po prawie 21 latach działalności założycielom wciąż przyświecają te same idee – napędzać przyszłość i aktywnie kreować otaczającą rzeczywistość. Tworząc zaawansowane rozwiązania dla przemysłu, Archimedes od lat oferuje swoim klientom kompleksową, rzadko spotykaną w skali kraju ofertę z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych. Siedziba firmy mieści się w Toruniu, natomiast oddział znajduje się w Dąbrowie Górniczej. Zaplecze firmy stanowią biura i magazyny o łącznej powierzchni ponad 5 500 m² a nasz zespół to ponad 100 doświadczonych specjalistów. Oferujemy wszechstronną pomoc i doradztwo techniczne. Aby uzupełnić ofertę firmy oraz zapewnić krótkie terminy dostaw stworzyliśmy własne centra produkcyjno-obróbcze.

Podążając za potrzebami klientów stale ulepszamy swoje usługi i rozwijamy działalność, czego konsekwencją było podjęcie w roku 2001 współpracy z belgijską firmą Tomra Sorting – czołowym dostawcą maszyn sortujących żywność, opartych na czujnikach optycznych i laserowych. Archimedes sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem sorterów optycznych Tomra w Polsce. Dostarczyliśmy blisko 200 sorterów optycznych do różnych aplikacji – przede wszystkim dla przemysłu ziemniaczanego (frytki, chipsy, ziemniaki niemyte, myte lub obrane) a także pozostałych obszarów przemysłu spożywczego (świeże, suszone lub mrożone owoce i warzywa, orzechy i bakalie a także przyprawy).

Tomra Sorting oferuje wiele rozwiązań do sortowania ziemniaków świeżych, całych, pokrojonych w plastry, płatki, kostkę jak również mrożonych. Sortery optyczne Tomra separują produkt w całości lub w postaci przetworzonej tj. frytki, prażynki, chipsy i inne postaci ziemniaka. Doskonałym uzupełnieniem oferty są obieraczki parowe, które usuwają skórkę z ziemniaków, warzyw korzeniowych i owoców niezwykle szybko i skutecznie w porównaniu do maszyn innych producentów. Aktualnie aż 85% producentów frytek w skali światowej stosuje urządzenia TOMRA.

Sortery TOMRA do żywności to jedne z najbardziej wydajnych urządzeń dostępnych na rynku na całym świecie – kontrolują miliony pojedynczych sztuk produktów na godzinę, odzyskując aż 5-10% plonów.

Link do produktu na stronie:
https://www.archimedes.pl/oferta/przenosniki-urzadzenia-przemyslowe-konstrukcje-z-profili-aluminiowych/sortery-do-zywnosci/sortery-do-sortowania-ziemniakow-TOMRA.html

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda