Wniosek o czasową rejestrację dla Reglone złożony przez PFZ

W dniu 19 grudnia 2019 r. Polska Federacja Ziemniaka złożyła do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  wniosek o czasową rejestrację dla Reglone.

Wniosek złożono na prośbę rolników uprawiających ziemniaki, oraz różnych Hodowli Ziemniaka uprawiających ziemniaki w naszym kraju i został poparty w dniu 4 grudnia przez Komisję Agrotechnologiczną PFZ.

Produkt potrzebny jest do prawidłowego funkcjonowania branży ziemniaczanej – zagrożone plantacje nasienne oraz do przetwórstwa spożywczego. Reglone 200 SL jest środkiem chwastobójczym przeznaczonym do niszczenia naci ziemniaczanej (plantacje ziemniaka nasiennego, jadalnego i przemysłowego) i desykacji rzepaku ozimego. Herbicyd niszczy tylko zielone części roślin (podczas procesu fotosyntezy dochodzi do uszkodzenia ścian komórkowych i cytoplazmy) i jako produkt kontaktowy jest bezpieczny dla bulw ziemniaka w glebie. Warto zdać sobie sprawę, że na dzień dzisiejszy, będzie bardzo trudno zastąpić ten produkt, szczególnie na plantacjach nasiennych, w następnych latach.

Reglone w uprawie ziemniaków poza samym ułatwieniem zbioru pozwala:

 uzyskać odpowiednią wielkości i kształt bulw,

przyspieszyć dojrzewanie bulw,

zapobiegać uszkodzeniom mechanicznym,

zahamować rozwój alternariozy i zarazy ziemniaka oraz chorób wirusowych,

niszczyć chwasty, stanowiące zachwaszczenie wtórne, przed zbiorem bulw.

2019-12-20T11:50:20+01:0020.12.2019|
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz postanowienia polityki prywatności Zgoda